عمومی

با بهترین دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی آشنا شوید

دستگاه های تصفیه هوا مناسب برای اتاق خواب

امروزه استفاده از یکی از بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی روشی مطمئن و کارآمد برای رهایی از آلودگی های محیطی و آرامش در منزل است. بیشتر افراد فکر می کنند منظور از آلودگی هوا، آلودگی های موجود در هوای بیرون از منزل است. اما باید توجه داشته باشید که آلودگی هوای موجود در محیط داخل منزل می تواند خطرناک تر و مضرتر از آلودگی هوای بیرون از منزل باشد. تحقیقات و بررسی هایی که اخیرا انجام شده است، نشان می دهد آلودگی های موجود در هوای خانه، یکی از آسیب های محیطی تهدید کننده انسان خواهد بود.

استفاده از تهویه هوا و تعویض هوای خانه با هوای محیط بیرون می تواند روشی برای تغییر هوای منزل باشد. اما به کاربردن این روش در مناطقی که هوای بیرون از منزل نیز آلوده است، غیر مناسب خواهد بود. به این ترتیب برای از بین بردن آلودگی های موجود در هوای داخل منزل، مناسب ترین روش استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی است.

دستگاه تصفیه هوا خانگی

دستگاه تصفیه کننده هوای خانگی با مکش آلودگی ها و استفاده از فیلترهای موجود، آلودگی ها را گیر انداخته و هوای پاک را به محیط تحویل می دهد. این دستگاه ها به صورتی طراحی شده اند که به راحتی در خانه و اتاق ها قابل استفاده باشند.

بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا مناسب منزل

دستگاه های تصفیه کننده هوا در مدل ها و اندازه های مختلفی تولید می شوند که هر یک را مناسب استفاده در محل خاصی می کند. مثلا برای پاکسازی هوای یک سالن بزرگ نیاز به دستگاه تصفیه هوایی با ابعاد و قدرت زیاد است در حالی که برای اتاق خواب می توان از دستگاهی کوچک تر استفاده کرد.

دستگاه تصفیه هوای رومیزی

یکی از انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا، دستگاه تصفیه هوای رومیزی می باشد. این نوع دستگاه ها سبک هستند و در سایزهای کوچک و متوسط تولید می شوند. به این ترتیب برای محیط هایی با متراژ پایین مانند اتاق های خواب بسیار مناسب می باشند. دستگاه های تصفیه هوای رومیزی به طور کلی سه مرحله فیلتراسیون دارند.

بیشتر بخوانید: ۱۳ مدل از بهترین مسواک های اورال بی + مشخصات و ویژگی ها

دستگاه تصفیه هوای ایستاده

مدل دیگر دستگاه های تصفیه هوا، دستگاه های تصفیه هوای ایستاده است. این نوع دستگاه های تصفیه هوا در مقایسه با دستگاه های تصفیه هوای رومیزی بزرگ تر و سنگین تر هستند. بنابراین در آن، مراحل فیلتراسیون بیش تری طراحی شده است و در نتیجه قوی تر و کارآمدتر هستند.  این دستگاه ای تصفیه هوا قابل استفاده در محیط های بزرگ تر هستند اما این محصولات برای اتاق خواب های بزرگ نیز کاملا مناسب هستند.

دستگاه تصفیه هوای گردنی ( همراه )

نمونه دیگر تصفیه هوا که کاربردی در منزل ندارد دستگاه تصفیه هوای گردنی است. این دستگاه ها سبک هستند و به راحتی حمل می شوند. همچنین عمل تصفیه هوا در آن ها به کمک فرآیند جذب یون انجام می شود و به این ترتیب هوا را پاک و تمیز خواهند کرد. این نوع دستگاه های تصفیه هوا برای افرادی که مجبور هستند در هوای آلوده به بیرون از منزل بروند، مناسب می باشند.

 دستگاه تصفیه هوای خانگی چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد؟

استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب به خصوص در اتاق خواب می تواند خوابی آرام و لذت بخش را برای شما به ارمغان بیاورد. دستگاه تصفیه هوا فیلترهایی دارد که به وسیله آن ها انواع آلاینده های موجود در هوا را جدا می کند و به این ترتیب باعث تمیز و پاک شدن هوا خواهد شد. عبور از این فیلترها به کمک فن های موجود در دستگاه تصفیه هوا انجام می شود. فیلترهای به کار رفته در این نوع دستگاه ها معمولا از نوع فیلترهای کربنی و یا هپا می باشند. در فیلترهای کربنی، کربن فعال وجود دارد و به همین دلیل دارای خاصیت جذب بسیار بالا هستند. به این ترتیب می توانند همه آلودگی های موجود در هوا و آلاینده های شیمیایی در آن مانند دود و مواد شیمیایی، باکتری ها و همچنین میکروب ها را جذب کنند.

دستگاه تصفیه کننده هوای خانگی تنها برای از بین بردن گرد و غبارهای موجود در هوا نمی باشد و میکروب های موجود در آن را نیز از بین خواهد برد. همانطور که می دانید در هوای داخل منزل ممکن است میکروب های زیادی وجود داشته باشد. این میکروب ها می توانند به دلایل مختلف به وجود بیایند. پاکیزه و سالم بودن هوا برای کودکان و افراد سالمند بسیار اهمیت دارد و استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در منزل باعث بهبود تنفس آن ها خواهند شد. وجود دستگاه تصفیه هوا در اتاق خواب با حذف تمام آلایندهای موجود در هوا و ایجاد هوای مطبوع به ویژه برای بیماران و سالمندان و کودکان می تواند ضامن سلامتی باشد.

بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی

بهترین دستگاه‌های تصفیه کننده هوای مناسب اتاق خواب

باید در نظر داشت که انتخاب تصفیه هوای مناسب بر اساس نیاز ما و فضای محل مورد نظر است. دستگاه های تصفیه هوایی که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد از بهترین مدل های موجود در بازار هستند که توانایی بالایی در پاکسازی هوای محیط دارند.

 تصفیه هوای اوزون مدل OZ-901

تصفیه هوای اوزون مدل OZ-901با سیستم چند فیلتری (فیلتر اولیه، فیلتر آلرژی و فرمالدئید، فیلتر کربن، فیلتر هپا، فیلتر کلد کاتالیست و یون منفی) هوای محیط را به طور کامل پاکسازی می کند. این محصول قابلیت حذف گرد و غبار، دود و ذرات آلرژی زا، بوی نامطبوع از محیط را دارد.

همچنین با آزاد کردن یون منفی باعث کنترل رشد باکتری ها در محیط می شود و حس سرزندگی و تازگی به محیط می دهد. عملکرد آسان و بی صدای این محصول یکی از ویژگی های بارز آن است.

تصفیه هوای اوزون مدل OZ-901 دارای تایمر است که کاربر می تواند به راحتی دستگاه را تا 8 ساعت روی حالت تایمر قرار دهد و در تایم خاص مد نظر دستگاه به طور خودکار خاموش شود. یکی دیگر از ویژگی های این محصول نشانگر تغییر فیلتر است که در زمان پایان عمر فیلتر به کاربر جهت تغیر فیلتر ها اخطار خواهد داد.

تصفیه هوای اوزون مدل OZ-608

تصفیه هوای اوزون مدل OZ-608  با فیلتراسیون چند مرحله ای که شامل فیلتر اولیه، فیلتر آلرژی و فرمالدئید، فیلتر کربن، فیلتر هپا و یون منفی هوای محیط را کاملا پاک می کند. این محصول با حذف دود و بو و مواد آلرژی زا می توان در ایجاد محیطی عاری از هرگونه آلودگی کمک می کند. یکی از ویژگی های جذاب این محصول ایجاد رنگ بندی برای کیفیت هوای محیط است به طوریکه رنگ قرمز نشانگر کیفیت درجه هوای بد، رنگی نارنجی هوای متوسط و رنگ سبز هوای خوب می باشد.

تصفیه هوای اوزون مدل OZ-608 دارای تایمر است که کاربر می تواند به راحتی دستگاه را تا 10 ساعت روی حالت تایمر قرار داده و تا در زمان مناسب دستگاه خاموش شود. ویژگی دیگر این محصول نشانگر تعویض فیلتر است که به کاربر یادآوری می کند در چه زمانی فیلتر دستگاه باید تعویض شود.

تصفیه هوای ایزی لابف   XT KJ800

دستگاه تصفیه هوای ایزی لابف XT KJ800 یکی از محصولات جدید و با کیفیت موجود در بازار است که با فیلترهای به کار رفته در آن میتواند تمامی ریزگردها و آلودگی های معلق در هوا را پاک کرده و هوایی مطبوع در اختیار شما قرار دهد. دستگاه تصفیه هوای ایزی لابف XT KJ800با چندین مرحله فیلتراسیون از جمله پیش فیلتر، فیلتر رطوبت، فیلتر هپا و فیلتر کربن اکتیو تمامی آلودگی ها و ذرات کمتر از 2.5 میکرون را از محیط حذف می کند. این فناوری ها با قرار گرفتن درکنار قابلیت یونیزه کردن، میتواند ویروس و حتی باکتری های معلق در هوا را نیز نابود کند.

تصفیه هوای ایزی لایف XT KJ070A

دستگاه های تصفیه هوای شرکت ایزی لایف با فناوری های روز دنیا و بهترین امکانات که نیاز کاربر را رفع نماید طراحی شده است. تصفیه هوای ایزی لایف XT KJ070A  یک دستگاه کوچک است که برای متراژ 12 متر مربع مناسب است. کوچکی و کارایی این محصول آن را برای قرارگیری در اتاق خواب و یا اتاق کودک بسیار مناسب کرده است. این محصول با قابلیت جمع آوری گرد و خاک و فیلتراسیون آنتی باکتریال می تواند ذرات معلق در هوا را جذب و با وجود فیلتر بو هیچ گونه بو در محیط باقی نخواهد گذاشت. تصفیه هوای ایزی لایف XT KJ070A با دارا بودن لامپ UV  ویروس ها و باکتری های معلق در هوا را نیز کاملا نابود می کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت مسواک برقی و دستی چیست؟

تصفیه هوای ایزی لایف XTC06

اگر اتاق خوابی بزرگ دارید  و یا می خواهید هوای سریعتر و بیشتر در اتاق خواب تصفیه شود این محصول کاملا مناسب شماست. این محصول متراژ 45 متر مربع را کاملا پوشش می دهد و با پنل لمسی تعبیه شده در آن به راحتی می توان فرامین را به آن اعمال کرد. از دیگر امکانات آن می توان به  قفل کودک و حالت خواب اشاره کرد. تصفیه هوای ایزی لایف XTC06  با نشانگر کیفیت هوا میزان ذرات معلق و آلودگی هوای محیط را نمایش می دهد و نشانگر تعویض فیلتر نیز در زمان اتمام عمر فیلتر موجود در دستگاه روشن شده و به شما اعلام می کند که فیلتر باید تعویض شود. وجود انواع فیتراسیون در این محصول به پاکسازی هوای محیط کمک فراوانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *