عمومی

هر آنچه باید درباره خرید گن ساعت شنی بدانید

گن ساعت شنی

گن ساعت شنی یکی از محصولاتی است که برای ایجاد کمری باریک و خوش فرم مورد استفاده قرار می گیرد. گن ها سالیان طولانی است که با عناوین و شکل های گوناگون استفاده می شوند. فرم ساعت شنی یکی از محبوب ترین فرم های بدنی است که از گذشته در بین بانوان اروپایی محبوب بوده است. اما امروزه تقریبا در همه جای دنیا این فرم بدنی بسیار محبوب است و برای رسیدن به این فرم بدنی استفاده از گن های ساعت شنی یکی از ابزارهای مناسب و در دسترس همگان است.

فرم ساعت شنی به این معناست که با حرکت از بالا تنه به سمت کمر بدن شروع به باریک شدن می کند و ناحیه کمر با پایین تنه به شکل قابل مشاهده ای تفاوت در سایز دارد. رسیدن به این حالت در حالت معمول شاید غیر ممکن باشد.

امروزه برای رسیدن به فرم بدنی ساعت شنی روش های گوناگونی وجود دارد. استفاده از روش های قدیمی با ابزار جدید که همان گن های ساعت شنی است و انجام اعمال جراحی و ورزش های خاص و .. همگی از روش هایی است که برای رسیدن به فرم دلخواه مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا باید گن ساعت شنی بپوشم؟

داشتن فرم ساعت شنی از نظر زیبایی برای خانم ها اهمتی بالایی دارد. داشتن کمری باریکتر به نسبت بالا تنه و پایین تنه یکی از مواردی است که خانوم ها چه با جراحی و یا ورزش های خاص در باشگاه های ورزشی به دنبال آن هستند. چه بخواهید یا نخواهید فرم ساعت شنی برای بسیاری از افراد ملاک زیبایی است. حالا برای رسیدن به این فرم خاص روش های گوناگونی وجود دارد. در تمام روش ها استفاده از گن های طبی به خصوص گن های ساعت شنی عاملی اجتناب ناپذیر است.

چه به تازگی بخواهید برای باریک کردن کمر خود اقدام کنید یا اینکه در حال انجام تمرین و .. هستید خرید اولین گن می تواند چالش برانگیز باشد. نداشتن اطلاعات کافی و سبک ها و تنوع زیادی که برای انتخاب وجود دارد می توان در انتخاب کالای مناسب شما را به شک بیاندازد. برخی فاکتورهای اولیه برای انتخاب یک گن مناسب باید در نظر گرفته شوند تا بتوانید راحت تر و بهتر انتخاب کنید. برخی از این فاکتورها عبارتند از سبک زندگی، نکات انتخاب گن، شکل بدنی مورد نظر و اهداف شما از انجام این کار، از مواردی است که در ابتدا باید برای خود مشخص کنیم. در ادامه به بررسی برخی موارد مهم در انتخاب یک گن ساعت شنی مناسب خواهیم پرداخت.

سبک زندگی

تمرینات کمر و داشتن کمری باریک برای هر سبک زندگی مفید است اما لباس های مختلف بر اساس نیازهای مختلفی طراحی می شوند. اول سبک زندگی خود را پیدا کنید و سپس انتخاب کنید. سبک زندگی شخصی شما کدام است:

گن ساعت شنی برای زنان شاغل

اینکه شما روزانه در یک محیط اداری کار می کنید و می خواهید در حین انجام کار کاملا زیبا و جدی و با اعتماد به نفس به نظر برسید یا اینکه در ساعت های طولانی در پشت میز خود نشسته اید و با برگه ها و رایانه کار می کنید، استفاده از گن ساعت شنی نه تنها خط کمر بلکه وضعیت بدنی را بهتر می کند. همچنین با تغییر فرم بدن باعث تناسب بهتر لباس ها شده و استایل و حالت بدنی شما را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کتف بند

بازگشت زیبایی بعد از بارداری با گن ساعت شنی

بعد از بارداری مادران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. یکی از این مشکلات برگشتن به فرم بدنی قبل از بارداری است. یک گن ساعت شنی مناسب می تواند شما را در رسیدن به این هدف کمک کند و باعث باریک شدن سایز کمر و رسیدن به فرم دلخواه شود. رسیدن به فرم دلخواه بعد از بارداری تاثیر فراوانی در افزایش اعتماد به نفس مادران بعد از برداری دارد.

گن ساعت شنی مناسب ورزش و استفاده روزمره

ورزش کردن فعالیتی است که همه ما دوست داریم انجام دهیم و ما امیدواریم که روی همه به این سبک زندگی روی بیاورند. داشتن یک کمک مربی در حین تمرین بسیار مفید است. گن های ساعت شنی که برای این سبک خاص طراحی شده اند می توانند علاوه بر حمایت از کمر در تعریق شدیدتر در طول تمرینات کمک می کنند. مزیت بالای آنها باعث شده برخی خانم ها حتی بعد از ورزش هم از آنها استفاده کنند.

نکات انتخاب گن ساعت شنی مناسب

همیشه بعضی چیزها در انتخاب یک کالا می تواند باعث کمرنگ شدن سایر چیزها شود. مثال فرم ، جنس مواد اولیه و … در ادامه به برسی برخی از این اولویت ها می پردازیم. البته باید توجه داشته باشیم که اینها می توانند برای هر کسی متفاوت باشند.

رنگ گن مناسب شما

گن ها را در رنگ های متفاوتی می توانید بیابید. اما باید این را در نظر بگیرید که اگر قرار است از آنها در خارج از محیط خانه یا باشگاه استفاده کنید رنگ چندان اهمیتی پیدا نمی کند که به خاطر آن هزینه بیشتری پرداخت کنید. چون آنها در زیر لباس قرار می گیرند و اصلا مشخص نیستند.

جنس پارچه گن ساعت شنی

اکثر گن ها با استفاده از مواد لاتکس تولید می شوند تا بتوانند بیشتری حالت کشسانی را داشته باشند و فشرده سازی بیشتری انجام دهند تا کاربر نتایج بهتری کسب کند. با این حال برخی افراد که به لاتکس حساسیت دارند. اینگونه افراد باید به دنبال کالایی باشند که در ساخت آن از لاتکس استفاده نشده باشد.

انتخاب گن ساعت شنی بر اساس فرم بدن شما

همه یکسان متولد نمی شوند و نحوه زندگی در شکل گیری بدن تاثیر فراوانی دارد. این یکی از دلایلی است که شما باید به دنبال راه حل مناسب برای خود باشید. اندازه و شکل شما می تواند یکی از بزرگترین عوامل کمک کننده در انتخاب گن ساعت شنی باشد. توجه داشته باشید که کدام یک از این ویژگی ها با شما متناسب است :

گن ساعت شنی

آیا بدنی “ریزه” دارید؟

اگر قد شما کوتاه است و در اصطلاح ریزه هستید باید متوجه باشید که برخی از گن ها روزمره به دلیل بلند بودن مناسب شما نیستند و می توانند در هنگام فعالیت روزانه یا انجام تمرینات ورزشی ناراحت کننده باشند. پی محصولی را انتخاب کنید که در قسمت بالاتنه کوتاه تر باشند.

قد بلند یا بالاتنه بلند دارید؟

اگر قد بلندی دارید یا اینکه نیم تنه شما بلندتر است به یک گن نیازی دارید که به راحتی شکم شما را پوش دهد. در اینجا گن های بلند کارایی مناسبی دارند. حتی برخی افراد از شلوارهای جین استفاده می کنند تا ناحیه زیر شکم کاملا محکم و جمع باشد.

آیا شما “سایز بزرگ” می پوشید؟

تصور بعضی از خانم ها این است که ایجاد فشار بیشتر یا پوشیدن لباس با سایز کوچکتر می تواند در کوچک تر کردن سایز بدن تاثیرگذار باشد. اما باید در نظر داشت که سایز برخی افراد بسیار بزرگ تر از حد معمول است. این دسته از افراد حتما باید گن مناسب سایز خود را استفاده کنند و از پوشیدن گن های سایز کوچکتر خودداری کنند. فشار بیش از حد به بدن می تواند باعث بروز صدمات بسیاری به اعضای داخلی بدن شود.

معرفی انواع گن‌ مردانه و موارد مصرف گن مردانه را در این مقاله بخوانید.

نیم تنه کامل نیاز دارید؟

بعض ها حمایت و پوشش اضافی در نیم تنه را ترجیح می دهند. گن های ساعت شنی که به سبک جلیقه طراحی می شوند دارای بندهایی در اطراف خود هستند که می توانید با استفاده از آنها فشار در نواحی مختلف را تنظیم کنید. این گزینه برای افرادی که می خواهند اندازه دور کمر خود را تنظیم کنند و به مرور سایز خود را کم کنند گزینه ای عالی است.

هدف شما از پوشیدن گن چیست؟

انتخاب هدف در ابتدای کار بسیار مهم است. چقدر می خواهید لاغر شوید؟ چقدر به انجام تمرین روزانه متعهد هستید؟ اینها سوالاتی است که باید هنگام انتخاب گن مناسب در نظر بگیرید. برخی ویژگی ها در تعیین هدف بسیار مهم هستند. برخی از  این ویژگی ها عبارتند از:

گن مناسب برای حداکثر فشار

اگر حداکثر قدرت لاغری را برای بیشترین نتیجه می خواهید شما به لباسی احتیاج دارید که بتواند حداکثر فشرده سازی را داشته باشد. برای این منظور برخی از مربیان ورزشی گن ساعت شنی آنچری Ann Chery  و یا گن های ساعت شنی با  استخوان بندی فولادی را توصیه می کنند. حتی اگر از برنامه تمرینی خاصی ندارید این لباس ها حداکثر نتیجه را برای موقعیت های خاص به شما می دهند.

گن با قابلیت تغییر سایز

چقدر می خواهید  از سایز دور کمرتان کم کنید؟ اگر قصد دارید در دراز مدت از سایز کمر خود کم کنید لباس هایی نیاز دارید که بتواند میزان فشار و سایز آن را تغییر دهید. این تغییر سایز می تواند به شما کمک کند تا از یک محصول برای مدتی طولانی تر استفاده کنید. گن ساعت شنی آنچری Ann Chery  یا گن های با استخوان بندی  فولادی نیز می‌توانند به میزان قابل توجهی با استفاده از بندهای موجود سایزشان کاهش یابد. بسته به اینکه چقدر می خواهید وزن کم کنید و به چه  سایزی برسید می توانید به صورت مرحله ای فشار را تغییر دهید.

استفاده راحت از گن

اگر راحتی برای شما از سرعت رسیدن به سایز مناسب اهمیت بیشتری دارد باید به دنبال گزینه هایی باشید که پارچه های خنکی دارند و جنس آنها لطیف تر است و از ساختار فولادی در آنها استفاده نشده است. مانند جنس پنبه و ..

طول عمر گن

اگر قرا است از گن روزانه استفاده کنید خیلی سریع تر از زمانی که گهگاه از آن استفاده می کنید فرسوده خواهد شد. در نظر داشته باشید که حتماً لباسی را انتخاب کنید که برای پوشیدن روزمره طراحی شده باشد تا بتوانید از آن برای مدت طولانی تری استفاده کنید. جنس مواد به کاربرده شده در محصولات تاثیر فراوانی در عمر محصول دارد اما معمولا بادوام ترین گن ها، گن هایی با استخوان بندی فولادی هستند.

اندازه گیری تنه برای انتخاب گن مناسب

سایز بندی احتمالاً مهمترین نکته در خرید گن است. به زبان ساده، گنی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند کارایی مناسبی داشته باشد. نه آنقدر محکم که ناراحت کننده باشد و نه شل که کارایی لازم را نداشته باشد. داشتن اندازه های زیر برای انتخاب مناسب ضروری است:

  • جایی که بافت سینه به دیواره شکم شما می رسد
  • کمر
  • دور باسن
  • طول نیم تنه (از زیر سینه تا خط باسن)

داشتن اندازه دقیق سینه نیز در انتخاب برخی مدل های گن نیاز است. بهترین روش برای دانستن اندازه دقیق کمک گرفتن از شخص دیگری برای انجام این کار است. دست را به طرفین باز کنید و اندازه گیری را شروع کنید. اگر مجبورید به تنهایی اندازه گیری کنید بهتر است از یک آینه استفاده کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا متر را روی سینه و پشت خود محکم و صاف کنید. متر را محکم نگه دارید  اما نه آنچنان محکم که به شما فشار بیاورد. این اندازه‌گیری ها حتی هنگام خرید آنلاین به شما کمک می کند تا گن مناسب را انتخاب کنید.

در ادامه به جواب دادن به برخی از نکات و سولاتی که ممکن است در مورد گن ساعت شنی داشته باشید خواهیم پرداخت.

استفاده از گن ساعت شنی هنگام ورزش کردن

یکی از سولات متدوال که بسیاری از افراد می پرسند این سوال است که آیا پوشیدن گن ساعت شنی هنگام انجام حرکات ورزشی ضرری دارد یا خیر؟ جواب این سوال بله است. هنگام انجام  تمرینات کمر تنفس دشوار می شود. برخی افراد ممکن است حین تمرین اکسیژن کافی دریافت نکنند یا به راحتی دچار تنگی نفس شوند. به همین دلیل در حین ورزش نباید از گن ساعت شنی استفاده شود. اگر فردی احساس سبکی سر یا تنگی نفس کرد، باید فوراً گن ساعت شنی را از بدن خارج کند.

گن ساعت شنی

آیا گن ساعت شنی ضرر دارد؟

استفاده از هر محصولی با دارا بودن تمام مزایای خود می تواند ضررهایی نیز داشته باشد. استفاده از گن های ساعت شنی نیز از این موضوع مستثنی نیستند که و دارای وزایا و معایب خاص خود هستند. با توجه به مهم موضوع در مقاله مزایا و معایب گن های ساعت شنی می توانید مطالب کاملی در این موضوع ببینید.

طرز استفاده از گن ساعت شنی

روش پوشیدن گن ساعت شنی بسته به نوع طراحی و ساخت می تواند نسبت به یکدیگر متفاوت باشند. به طور معمول برای استفاده از هر محصول دستورالعملی همراه آن در بسته بندی وجود دارد. توصیه جدی این است که برای بستن آن از یک آینه کمک بگیرید تا بتوانید آن را به درستی ببندید. ابتدا گن را باز کنید تا توری به سمت بالا قرار بگیرد. سپس بندهای را باز کرده و آنرا دور شکم قرار دهید. در مرحله بعد توری را از بالا و پایین بکشید و به سمت خطر وسط حرکت کنید و حین حرکت حلقه را بکشید تا سفت شود.

آیا پوشیدن کرست می تواند لاغری کمک کند؟

گن های ساعت شنی و گن های بعد از جراحی برای کاهش وزن و لاغری  طراحی نشده‌اند، بلکه برای تغییر شکل کمر (و ایجاد وضعیت و حمایت از پشت) و ایجاد فرم ساعت شنی طراحی شده‌اند. البته استفاده از گن های ساعت شنی در طولانی مدت و استفاده درست می تواند به لاغری موضعی و ایجاد فرم مناسب کمک کند. اما لاغری مستلزم رعایت اصول تغذیه ای و ورزش منظم نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *