عمومی

آیا استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک موثر است؟

استفاده از گن لیپوماتیک

فشرده سازی یک از مزایای استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک و یک جزء کلیدی از فرآیند بازیابی بعد از انجام عمل های جراحی نظیر لیپوساکشن یا لیپوماتیک است.  ایجاد فشار یا به اصطلاح فشرده سازی از طریق پوشیدن لباس های کشی انجام می شود که با نام گن شناخته می شوند.

گن های بعد از عمل لیپوماتیک برای مردان و زنانی که پس از لیپوماتیک و سایر روش های جراحی اقدام به تغییر فرم بدنی و حذف چربی کرده اند برای بازیابی و بهبود وضعیت بدنی مزایای زیادی دارند و می توانند تفاوت چشمگیری در نتیجه جراحی ایجاد کنند. استفاده از گن ها یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای شکل دادن به بدن و تبدیل آن به اندامی زیباتر انجام دهید.

گن چگونه بعد از عمل از شما محافظت می کند

ساختار گن به گونه ای است که بتواند بعد از عمل به شما کمک کند تا از عوارض جراحی در امان باشید. گن ها یا لباس های فشرده سازی پزشکی از پارچه های محکم و معمولا مصنوعی (مانند نایلون و لیکرا) ساخته می شوند تا بعد از پوشیدن پس از عمل جراحی، با حالت کشسانی  و بند ها و چسب هایی که در طراحی آنها لحاظ شده است به ناحیه جراحی فشار وارد کرده و بسته به نیاز شما می توان فشار مورد نیاز خود را تامین کنید. همه گن ها یا لباس های فشرده سازی طبی به گونه ای طراحی شده‌اند که سطحی از فشار را فراهم کنند که به تسریع روند بهبودی کمک می کند. سطح فشار ایجاد شده در این گن های طبی با گن های عمومی که برای کاهش سایز یا استفاده به صورت عمومی استفاده می شوند متفاوت است.

آیا استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک موثر است؟

بعد از انجام جراحی های زیبایی توصیه های فراوانی برای مراقبت بعد از جراحی توسط پزشکان انجام می شود تا نتایج جراحی بهتر و سریعتر ایجاد شوند. جراحان پوشیدن گن ها را پس از عمل های جراحی زیبایی مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک و … را به دلایل متعددی که مرتبط با دستیابی به بهبودی راحت تر و سریع تر و ایجاد نتایج مطلوب تر است توصیه می کنند. برخی از این مزیت ها را ادامه مقاله با هم بررسی خواهیم کرد.

گن ها به کاهش تورم کمک می کنند

پوشیدن گن پس از جراحی لیپوساکشن به بهبودی بدن کمک می کند و راحتی و آسایش شما را در طول فرآیند بهبودی به طور فزاینده ای افزایش می دهد. ساختار بدن ما به گونه ای است که به طور طبیعی در طول دوران نقاهت و به جهت حفاظت از بدن مایعاتی را تولید می کند. این مایعات می توانند در محل جراحی جمع شده و به دام بیفتند. تجمع مایعات باعث تورم و ناراحتی و طولانی شدن روند بهبودی خواهد شد. بسیاری از بیماران لیپوساکشن تورم قابل توجهی را پس از انجام عمل تجربه می کنند که می تواند برای هفته ها ادامه داشته باشد. گن های طبی می توانند فشار یکنواختی را در سراسر ناحیه جراحی شده اعمال کنند و از تجمع بیش از حد مایع جلوگیری کرده و به بدن شما کمک می کند تا هر مایعی را که در ناحیه جراحی تجمع پیدا کرده است توسط بدن جذب شود.

گن ها می توانند کبودی را کاهش دهند

کبودی پس از  انجام عمل های لیپوساکشن کاملا قابل انتظار است. شدت و مدت زمانی که طول می کشد تا کبودی ها پابرجا باقی بماند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. اما با پوشیدن یک گن مناسب  می توان کبودی های بعد از جراحی که کاملا امری طبیعی است را به حداقل برساند. کبودی ها در نتیجه وارد شدن ضربه به رگ های خونی ایجاد می شوند. هنگامی که رگ های خونی آسیب می بینند، خون وارد بافت اطراف می شود و بر روی پوست قابل مشاهده خواهد بود. خون های جمع شده در زیر پوست و در محل زخم، پوست بالای محل آسیب را تغییر رنگ می دهد. فشار مداوم  به توقف خونریزی کمک می کند و از حرکت خون به سمت سطح پوست برای کاهش ظاهر کبودی جلوگیری می کند.

گن پهلو ترانسفر ( باز ) بالای زانو لیپوتکس Hi01

گن ها می توانند جای زخم را بهبود بخشند

بعد از انجام عمل های جراحی همیشه این امکان وجود دارد که جای زخم بر روی بدن باقی بماند که همین موضوع سبب ایجاد ظاهر نامناسبی خواهد شد اما به ندرت قابل توجه است. برش های مورد استفاده در این روش کوچک و دارای موقعیت خاصی  هستند تا دیده شدن آن را تا حد امکان کاهش دهد. اندازه زخم ایجاد شده به ترکیبی از عوامل از جمله تکنیک مورد استفاده و تمایل بیمار به ایجاد زخم بستگی دارد. اگر در مورد جای زخم نگران هستید پوشیدن گن ها می تواند آرامش خاطر شما را فراهم کند. فشار ایجاد شده توسط گن ها به نرم شدن، صاف شدن و کاهش بیشتر ظاهر زخم های ایجاد شده جراحی کمک می کند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید از سوتین طبی و گن پس از عمل جراحی ماموپلاستی بدانید

گن های طبی نتایج نهایی بهتری برای شما ایجاد می کند.

پوشیدن گن های طبی جراحی و حتی جوراب واریس پا، ناحیه درمان را بهبود بخشیده و به شما در دستیابی به نتایج بهینه بعد از جراحی زیبایی کمک می کند. گن های با ایجاد تکیه گاه برای ناحیه جراحی به بدن شما کمک می کند تا بعد از انجام روش های درمانی مختلف برای کمک به درمان،  با شکل ساده و جدید خود سازگار شود و خطر ایجاد ظاهری شل یا چروکیده پوست را کاهش دهد. این بدان معناست که استفاده از گن ها باعث ایجاد نتایجی بهتر و سطحی صاف تر، محکم تر و جذاب تر بعد از جراحی باشد. همچنین بعد از استفاده از گن ها متوجه خواهید شد که پوشیدن گن ها باعث بهبود وضعیت بدنی و تسهیل حرکت آسان شخص پس از انجام جراحی روی بدن می شود.

آیا پوشیدن لباس فشرده با خطراتی همراه است؟

گن ها با توجه به نوع نیازی که برای آن طراحی شده اند و از نظر فنی باید تنگ باشند. بیماران گاهی اوقات بعد از پوشیدن آن احساس ناراحتی می کنند به ویژه در مراحل اولیه که تورم بعد از عمل در اوج است. با این حال باید در نظر داشت که گن ها برای ایجاد فشار بیش از حد بر روی ناحیه درمان در نظر گرفته نشده است. فشرده سازی بیش از حد ایجاد شده توسط گن بعد از جراحی می تواند دردناک باشد و ممکن است خطر ابتلا به نکروز فشاری یا ترومبوز ورید عمقی (DVT) را افزایش دهد. گن نامناسب یا فرسوده می تواند به ایجاد عوارض زیادی مانند عفونت و تشکیل سروما (تجمع غیر طبیعی مایعات) منجر شود. اگر نگرانی در مورد تنگ بودن یا عدم تناسب گن خود دارید حتما با تماس با جراح خود نسبت به مشاوره و بررسی موضوع اقدام کنید.

گن ها را چه مدت بعد از جراحی باید بپوشید؟

مدت زمانی که گن ها باید پوشیده شوند می تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله وسعت عمل، نوع جراحی انجام شده، تکنیک و توصیه جراح و پاسخ درمانی منحصر به فرد بیمار متفاوت باشد. بیماران باید انتظار داشته باشند که حداقل در شش هفته اول پس از عمل به طور مداوم از گن استفاده کنند و آنها را فقط برای حمام کردن و یا سایر مراقبت های زخم از بدن خارج کنند. سه هفته پس از عمل، جراح  با معاینه محل جراحی، تورم و سرعت کلی بهبودی بیمار را ارزیابی می کند. در این مرحله با ارزیابی تغییرات و نیاز بیمار، ممکن است به بیمار دستور داده شود که گن های کوچکتری را جایگزین کند تا بتواند میزان تورم را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: گن ژنیکوماستی چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا نبستن گن، بعد از عمل لیپوماتیک عوارضی دارد؟

همانطور که در بالا بیان شد استفاده از گن، بعد از عمل دارای مزایای فراوانی برای بیمار است و به همان نسبت کوتاهی در استفاده از گن ها سبب بروز عوارض برای بیمار می شود. یکی از مهمترین عوارض ناشی از عدم استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک ایجاد افتادگی پوست در ناحیه جراحی است. زیرا با خالی شدن چربی از زیر پوست، یک فضای خالی در ناحیه جراحی ایجاد می شود. این فضای خالی در صورتی که با ایجاد فشار مناسب از طریق گن ها جمع نشوند پوست به صورت آویزان و شل شده و شکل ظاهری بدی ایجاد خواهد کرد.

یکی دیگر از عوارضی که می تواند عدم استفاده از گن بعد از عمل ایجاد کند عفونت و تجمع مایعات است. فضای خالی ایجاد شده بلافاصله با مایعات و ترشحات بدن در محل جراحی پر می شود که همین امر باعث ایجاد عفونت می شود. همچنین این فضای خالی می تواند به بازگشت سریع چربی ها منجر شود.

یکی از مهمترین عواملی که شخص تن به انجام عمل لیپوماتیک می دهد داشتن بدنی زیبا و عاری از زشتی است. مهمترین عامل بعد از انتخاب یک جراح خوب برای داشتن بدنی زیبا مراقبت های بعد از عمل جراحی است. گن ها وسیله ای هستند که با استفاده از آنها پزشک اطمینان حاصل می کند که بدن فرم زیبایی خواهد داشت. در صورت عدم استفاده از گن، ممکن است آن چیزی که شخص انتظار دارد بعد از جراحی حاصل نشود.

لازم به ذکر است که اعمال جراحی دارای عوارض هستند. کبودی، تورم، جای زخم و … همگی از عوارض عمل جراحی لیپوماتیک هستند که در صورت عدم استفاده از گن ها می توانند باعث شود که این عوارض شدت یافته و باعث ایجاد ناراحتی در بیمار شود.

چگونه یک گن مناسب انتخاب کنیم؟

بعد از عمل جراحی پزشک شما می تواند در انتخاب یک گن مناسب می تواند شما را راهنمایی کند. اما یک قانون کلی را باید در هنگام انتخاب گن در نظر داشت که گن ها باید نرم و مناسب زخم باشند و نه لزوما تنگ.

با کاهش تورم ناشی از جراحی گن ها ممکن است دیگر تناسب مورد نیاز را نداشته باشند و نیاز به تنظیم و حتی تعویض برای سایز های کوچکتر را داشته باشند. تنظیم لباس ها در صورت نیاز برای حفظ اثربخشی آنها در طول فرآیند بهبودی بسیار مهم است. گن مناسب بر اساس نوع جراحی و محل جراحی توسط پزشک به شما معرفی خواهد شد. گن های طبی بعد از عمل های جراحی سینه، ران و بازو، شکم و پهلو و سایر نقاط بدن قابل استفاده است که در زیر چند نمونه از این جراحی ها و گن های مناسب آنها را مشاهده می کنید.

 

گن های بازو و ران

بازو و ران اعضایی از بدن ما هستند که همواره در معرض دید هستند و تناسب آن ها تاثیر فراوانی بر زیبایی فرد دارد. بعد از جراحی زیبایی ران و بازو، پزشک استفاده از گن را برای جلوگیری از ایجاد عوارض عمل و تسریع در روند بهبودی و ایجاد فرم ظاهری زیبا توصیه می کنند. برخی از مدل های گن بازو و ران که می تواند بعد از عمل مورد استفاده قرار بگیرد می توان به گن زنانه زیر سینه تا بالای زانو آرافیکس، گن زنانه زیر سینه تا ساق پا، گن لاغری بازو لیپوتکس، بازوبند و کرست از جلو لیپوتکس و .. اشاره کرد.

گن شکم و پهلو

یکی از پرکاربردترین جراحی های زیبایی،  جراحی و لاغری شکم و پهلو هستند. گن های شکم و پهلو در مدل های گوناگونی ساخت شده است که بسته به نوع جراحی و تشخیص پزشک برای بیمار تجویز خواهد شد. برخی از مدل های مورد استفاده در جراحی شکم و پهلو گن ساعت شنی آنچری،گن زنانه زیر سینه شورتی آرافیکس، گن لاغری شکم و پهلو لیپوتکس است.

خرید گن بعد از عمل لیپوساکشن

گن غبغب

عمل لیپوساکشن غبغب یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. در این روش جراحی یک تا سه برش بسیار کوچک زیر چانه ایجاد می شود و جراح میکرو کانولا را وارد می کند. با مکش دستگاه، بافت چربی‌های زیر پوست تخریب شده و تخلیه می شود. گن غبغب بعد از تخلیه چربی ها به ایجاد فرم و جلوگیری از عوارض جراحی کمک فراوانی می کند.

گن غبغب لیپوتکس ( گوش باز ) مدل H003

حرف آخر

استفاده از گن برای به حداقل رساندن عوارض جراحی اهمیت فراوانی دارد. همچنین این محصولات روند بهبودی را تسریع کرده و فرم زیبایی برای شما به ارمغان می آورند. باید در نظر داشته باشید بعد  از جراحی حتما با مشورت پزشک خود اقدام به خرید کنید و از خرید و پوشیدن خودسرانه محصولات متفرقه جدا خودداری کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *