عمومی

زانوبند حرارتی چیست؟ چه کاربردی دارد؟

زانوبند حرارتی چیست

زانو بند حرارتی دستگاهی بوده که برای آن دسته از افرادی که با درد زانو دست و پنجه نرم می‌کند طراحی شده است. این روش درمانی غیر تهاجمی با کمک حرارت درمانی و فناوری ارتعاش به کاهش التهاب، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد کمک می‌کند. طی قرن‌ها از درمان حرارتی برای درمان بیماری‌های گوناگون استفاده کرده‌اند. در این نوع روش درمانی، از گرما یا سرما جهت کاهش درد و تورم کمک می‌گیرند.

 هر دو فناوری حرارتی و ارتعاشی در زانوبند ارتعاشی حرارتی با هدف تسکین درد در ناحیه زانو استفاده می‌شود. در طراحی بریس، یک بخاری داخلی وجود دارد که مفصل زانو را گرم کرده و به افزایش جریان خون کمک می‌کند و سفتی را کاهش می‌دهد. در کنار این موارد از تکنولوژی ارتعاش جهت ماساژ دادن مفصل زانو استفاده می‌شود. این تکنولوژی در ایجاد آرامش و کاهش تنش عضلانی تاثیر دارد.

زانوبند حرارتی استفاده آسانی دارد و آن را می‌توانید در طول روز به راحتی بپوشید. بریس را خیلی ساده دور زانوی خود می‌پیچید و در ادامه تسمه‌ها را باید به صورتی تنظیم کنید که روی پای شما به درستی جای بگیرند. کنترلر موجود، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا درجه حرارت و شدت ارتعاش را به سطح موردنظرتان برسانید.

باتوجه به مزایای این نوع زانوبند، فروش زانو بند طبی در اکثر مراکز معتبر صورت می‌گیرد. یکی از مزایای فوق‌العاده خرید زانوبند طبی آن است که زانوبند حرارتی یک روش درمانی غیرتهاجمی به شمار می‌آید. برای جراحی یا تزریق، در بدن برش ایجاد شده یا از سوزن استفاده می‌شود. اما این روش نه تنها به این موارد نیازی ندارد، بلکه بدون دارو بوده و یک جایگزین ایمن و طبیعی برای داروهای مسکن است.

خاصیت های زانوبند حرارتی 

از جمله فواید و خواص مهمی که این نوع زانوبند به عنوان یک ابزار حمایتی و درمانی برای زانو ارائه می‌دهد، شامل موارد ذیل است:

حفاظت و پیشگیری از مصدومیت

زانوبند حرارتی باعث می‌شود تا پایداری زانو بیشتر شده و عضلات و بافت‌های نرم آن تقویت شوند. نتیجه این امر، کاهش مصدومیت‌های زانویی است.

بیشتر بخوانید: بهترین تصفیه هوا برای اتاق خواب | نقد و بررسی

کاهش درد و التهاب

زانوبند حرارتی در کاهش درد و التهاب زانو تاثیر دارد. حرارتی که به‌واسطه زانوبند به زانو منتقل می‌شود، به افرایش جریان خون کمک کرده و بافت‌ها را گرم نگه می‌دارد. نتیجه تمامی این عوامل، تسکین درد و کاهش التهاب است.

افزایش گردش خون

اگر زانوبند حرارتی را بر روی زانو قرار دهید، حرارت باعث افزایش جریان خون به قسمت زانو می‌شود. بالا رفتن گردش خون، در انتقال مواد مغذی، بهبود تغذیه بافت‌ها و دفع مواد زاید تاثیرگذار است.

حمایت و استحکام

زانوبند حرارتی فشار و گرما لازم را برای استحکام بیشتر زانو فراهم می‌کند. این حمایت در اجرای فعالیت‌های ورزشی و حرکات سخت که به پایداری زانو نیازمندند مفید است.

حفظ گرمای بدن

زانوبند حرارتی، یک لایه اضافی بر روی زانو بوده که گرمای بدن را حفظ می‌کند. این ویژگی برای موقعیت‌های سرد و سخت مفید است و از زانو در مقابل سرما و خنک شدن محافظت می‌کند.

افزایش عملکرد و قدرت

زانوبند حرارتی با ایجاد فشار و حرارت به زانو، به افزایش عملکرد و قدرت زانو کمک می‌کند. تحت این شرایط که گرمای عضلات و بافت‌ها افزایش پیدا می‌کند، زانو آمادگی لازم را جهت انجام حرکات ورزشی دارد.

تاثیر زانوبند حرارتی وارمر در پیشگیری از بیماری های زانو

خرید زانوبند حرارتی می‌تواند در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات زانویی تاثیر داشته باشد. در ادامه به برخی از این بیماری‌ها و مشکلات می‌پردازیم:

آرتروز زانو

یک بیماری التهابی مزمن بوده که استخوان‌ها و بافت‌های زانو را تخریب می‌کند. استفاده از زانوبند حرارتی التهاب را کاهش داده، درد را تسکین می‌دهد و به پایداری زانو کمک می‌کند.

آرتریت روماتوئید

آرتریت روماتوئید یک بیماری طولانی مدت یا مزمن به شمار می‌آید که باعث التهاب مفاصل زانو و بافت‌های نزدیک به آن و نیز سایر اعضای بدن می‌شود. این محصول التهاب را کاهش داده و به افزایش گردش خون، تسکین درد و بهبود علائم کمک می‌کند.

پیشگیری از آسیب‌های ورزشی

با استفاده از این زانوبند در ورزش‌هایی که زانو در آن‌ها حرکات پرتنش دارد، می‌توان به پیشگیری از آسیب‌های مربوطه کمک کرد. با اعمال فشار و حرارت به زانو، شاهد پایداری و افزایش قدرت زانو هستیم که خطر مصدومیت را به شدت کاهش می‌دهد.

کاهش درد پس از جراحی زانو

درد و التهاب معمولا بعد از جراحی زانو وجود دارد. این زانوبند حرارتی درد و التهاب پس از جراحی زانو را کاهش می‌دهد تا فرایند بهبود سریع‌تر پیش رود.

پیشگیری از آسیب‌های ناشی از بار و فشار زیاد

زانوبند حرارتی می‌تواند از آسیب‌های ناشی از بار و فشار زیاد که بر زانو وار می‌شود پیشگیری کند. زانوبند با بوجود آوردن فشار و حرارت، محافظتی ایجاد می‌کند تا زانو در مقابل ضربات و فشارهای ناگهانی پایداری لازم را داشته باشد.

نحوه استفاده از زانوبند حرارتی 

  • در وهله اول باید زانو بند را به برق وصل کنید. در ادامه سه رنگی که روی دکمه روشن و خاموش می‌شود از سلامت محصول خبر می‌دهد.
  • دکمه‌ای که روی محصول قرار دارد را برای روشن شدن به مدت 3 ثانیه نگه دارید. درجه حرارت زانوبند حرارتی را باتوجه به نیازتان می‌توانید در سه حالت متفاوت تنظیم کنید.
  • برای خاموش کردن دستگاه، دکمه را به مدت 1.5 ثانیه نگه دارید.

جمع‌بندی

باتوجه به ماهیت زانو و کارایی آن، این عضو تحرک بالا و فشار زیادی را تحمل می‌کند. به همین خاطر به مرور و با افزایش سن معمولا اشخاص دچار صدمات مختلفی می‌شوند. البته در سنین کمتر باتوجه به بیماری‌هایی همچون آرتروز و نرمی بافت‌ها و .. ، آسیب‌های حاصل از تصادفات و یا استفاده نادرست از بدن برای انجام دادن فعالیت‌های روزمره زانو دیگر آنچنان کارایی نمی‌تواند در بزرگسالی داشته باشد.

درد و ناراحتی در این قسمت اذیت‌کننده است. این درد شخص را از انجام کارهای روزانه و ساده‌‌اش بازمی‌دارد و در بعضی از موارد باعث از کارافتادگی می‌شود.

 اگر درد زانو دارید، به تشخیص پزشک متخصص باید به فیزیوتراپی بروید و یا در موارد حادتر انجام جراحی به درمان بیماری و کاهش درد کمک می‌کند. در زمان درد و بیماری برای حمایت از زانو می‌توانید از زانو بندها استفاده کنید. چراکه این محصول فشار اضافی که روی مفاصل وجود دارد را کاهش داده  و از صدمه زانو جلوگیری می‌کند.

فروش زانو بند طبی باتوجه به ماهیت غیرتهاجمی درمانی جهت تسکین هدفمند مفصل زانو صورت می گیرد. قیمت زانو بند حرارتی با توجه به کیفیت و نوع محصول و برند می‌تواند متفاوت باشد.

در حالت کلی، زانوبند حرارتی فشار، گرما و حمایت لازم را بر روی زانو ایجاد می‌کند. به این صورت در کاهش درد و التهاب، بهبود عملکرد ورزشی و حفاظت از زانو در مقابل مصدومیت‌ها تاثیر دارد. این محصول تاثیر به سزایی در پیشگیری از بیماری‌ها، حفاظت از زانو و بهبود عملکرد زانو دارد.

فرقی ندارد تا چه اندازه مشکل زانو درد در شما حاد و سخت است. چراکه با خرید زانوبند طبی می‌توانید درد، تورم، قرمزی و سوزش زانو را که می تواند ناشی از آسیب یا بیماری‌های مختلف باشد را تسکین دهید. البته خرید زانوبند حرارتی به نسبت دیگر انواع روش‌های درمان به‌صرفه‌تر هم است و بسیاری از مراکز معتبر اقدام به فروش زانو بند طبی کرده‌اند.

خرید زانوبند طبی یک روش درمان خانگی بوده که شما طی آن  به راحتی در هر زمانی که احساس درد و ناراحتی داشتید، امکان استفاده از آن را دارید. یکی از مزایای مهم خرید زانوبند حرارتی آن است که استفاده از آن عوارض جانبی ندارد. از این رو، بهترین روش جهت جایگزین کردن با دیگر روش‌های درمانی زانو درد تهاجمی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *