عمومی

انواع کتف بند و هر آنچه باید درباره خرید کتف‌بند بدانید

انواع کتف بند و هر آنچه باید درباره خرید کتف‌بند بدانید

انواع کتف بند را می‌شناسید؟ یکی از درمان‌های موثر برای کتف درد، کتف بند طبی است. این وسیله نه‌تنها به درمان درد کتف کمک می‌کند، بلکه به عنوان یک روش درمانی باعث جلوگیری از آسیب‌های شدید نیز می‌شود.

درد کتف و شانه همچون درد زانو از جمله دردهای شایع است. به همین خاطر افراد زیادی نسبت به خرید کتف بند همچون خرید زانوبند طبی اقدام می‌کنند. این دردها را در سنین مختلف، با وجود دلایل متعددی شاهد هستیم. از جمله مهمترین این دلایل عبارت است از آسیب دیدگی، عدم تحرک، نشستن های طولانی در پشت میز و … .

با خرید بهترین کتف بند و بستن آن می‌توانید روند بهبود آسیب دیدگی را تسریع ببخشید. با توجه به حفاظت کتف بند طبی از کتف و شانه، می‌توان از آن به عنوان یک محافظ در برابر فعالیت‌هایی که می‌توانند آسیب‌زا باشند استفاده کرد. در ورزش‌هایی چون بسکتبال، والیبال و … احتمال آسیب دیدگی به کتف و زانو زیاد است. به همین خاطر اکثر ورزشکاران با خرید کتف بند و خرید زانوبند احتمالا آسیب وارده را کم می‌کنند.

برای خرید کتف بند طبی مناسب باید اطلاعات کافی داشته باشید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به انواع کتف بند و تمامی نکات مربوط به آن بپردازیم. شناخت انواع کتف بند ، بررسی ویژگی‌هایی یک کتف بند خوب و تمامی مزایا و معایب آن در هنگام خرید کتف بند به شما کمک می‌کند.

انواع کتف بند را بشناسید

کتف بند را به‌عنوان یکی از انواع وسایل پزشکی برای حفاظت و استحکام هر چه بیشتر کتف و شانه استفاده می‌کنند. اگر در ناحیه کتف یا شانه خود درد دارید، می‌توانید از کتف بند برای بهبود هر چه موثرتر کمک بگیرید.

انواع کتف بند با توجه به نوع مشکل و شرایط فرد متفاوت است. از جمله انواع رایج این بندها شامل:

کتف بند پشتی

کتف بند پشتی با هدف حمایت و استحکام بخشیدن به کتف و پشت کاربرد دارد. این کتف بند متشکل از بندی است در قسمت پشت از سر کتف عبور می‌کند.

کتف بند استوانه ‌ای

یک استوانه بزرگ این نوع کتف بند را در ناحیه کتف و شانه قرار می‌دهد و باعث استحکام بخشیدن به آن‌ها می‌شود. این بند را به افرادی که در استحکام دادن به کتف چالش دارند، پیشنهاد می‌دهیم.

کتف بند ثابت کننده

 این بندها دررفتگی‌های جزئی و برای آن دسته از افرادی که چالش ناپایداری شانه دارند، استفاده می‌کنند.

کتف بند استاندارد

 کتف بند استاندارد کمپرسیونی تنگ است که برای حمایت از شانه، با قوسی از طرف شانه عبور می‌کند.

کتف بند آداپتیو

 این کتف بند شخصی ‌سازی می‌شود و با تنظیم درست آن، به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کتف بند فشرده سازی

 این نوع بند متشکل از موادی است که فشار قوی را روی منطقه کتف اعمال می‌کند. کتف بند فشرده سازی از ورق‌های فلزی یا استیل ساخته می‌شود.

کتف بند پرچمدار

کتف بند پرچمدار در شرایط اورژانسی مثل شکستگی یا جراحی کتف کاربرد دارد و حمایت بزرگی می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع گن‌ مردانه و موارد مصرف گن مردانه

کتف بند رکابی

این بند برای زمانی که شانه به بالا متمایل است استفاده می‌شود. همچنین در فرآیندهای ترمیم به وضعیت مفصل شانه کمک می‌کند.

خصوصیات یک کتف بند خوب

بعد از اینکه با انواع کتف بند آشنا شدید، باید ویژگی‌هایی که یک کتف بند خوب دارد بشناسید. از جمله معیارها و ویژگی‌های اصلی که در زمان خرید یک کتف بند طبی باید به آن توجه کنید عبارتند از:

  • توجه به سمتی که کتف آسیب دیده است.
  • توجه کردن به نام برندی که کتف بند طبی را تولید کرده است.
  • امکان تنظیم کردن بندها.
  • مقرون به صرفه بودن.
  • داشتن طراحی مناسب آن.
  • دقت به سایز و اندازه.
  • سطح مقاومت کتف بند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کتف بند

انواع کتف بند و هر آنچه باید درباره خرید کتف‌بند بدانید

مزایای کتف بند طبی

مزایای بکار بردن کتف بند طبی عبارتند از:

امکان شستشو

از مزایای خیلی خوب کتف ‌بند، امکان شستشوی آن است. از آنجایی که کتف بندهای طبی به خاطر استفاده مکرر کثیف می‌شوند، پس پاکیزگی آن‌ها دارای اهمیت بالایی است.

کمک به بهبود درد

کتف بند طبی درد شانه و کتف را کاهش می‌دهد و در تسریع بخشیدن به روند بهبود تاثیرگذار است.

جلوگیری و پیشگیری از درد

کتف بند طبی نه‌تنها برای درمان بلکه به عنوان ابزاری جهت پیشگیری درد کتف کاربرد دارد. افراد به دلایل متعدد مثل درس و کار مجبورند در پشت میز بنشینند. اگر جزوه این دسته افراد هستید، از کتف ‌بند می‌توانید به عنوان یک ابزار برای پیشگیری استفاده کنید.

ضد حساسیت

برای خرید کتف بند طبی، به ضدحساسیت بودن آن توجه کنید. توجه به جنس کتف بند بسیار مهم است. اغلب برای ساخت کتف بند از پارچه‌های ضد حساسیت استفاده می‌شود. کتف بند در تماس مستقیم با بدن است، به همین خاطر پارچه و مواد بکار رفته برای ساخت کتف بند، خاصیت ضد حساسیت دارند.

راحتی در استفاده

استفاده از کتف بند هیچ پیچیدگی خاصی ندارد و می‌توان آن را روی لباس و یا در زیر لباس بکار برد.

محافظ کتف

فرقی ندارد یک ورزشکار حرفه‌ای هستید یا آماتور؛ از کتف بند به عنوان یک محافظ، در زمان انجام فعالیت‌های آسیب‌زا می‌توانید استفاده کنید. 

معایب کتف بند طبی

در کنار مزایایی که کتف بند طبی دارد، بد نیست به معایب آن نیز اشاره کنیم. هرچند مزایای کتف بند در مقایسه با معایبش بیشتر است.

تاثیر محدود

خوب است بدانید در مواردی اگر آسیب کتف بسیار جدی باشد، بستن کتف بند تاثیر عمل جراحی را ندارد. صرفا از این وسیله برای پیشگیری و درمان آسیب‌های جزئی استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین تصفیه هوا برای اتاق خواب | نقد و بررسی

پیدایی در ظاهر

کتف بندهای طبی در زیر لباس و یا بر روی لباس بکار می‌روند. در هر دو صورت در ظاهر نمایان هستند که ممکن است برای افراد خوشایند نباشد.

انواع کتف بند و هر آنچه باید درباره خرید کتف‌بند بدانید

جمع بندی

خرید کتف بند همچون خرید زانوبند به‌خاطر بهبود و کاهش دردهای ناشی از آسیب‌دیدگی استفاده می‌شود. این وسیله از ابزارهای کشی هستند که وظیفه‌اش حفاظت از استخوان ناحیه کتف است. همچنین کتف‌بند تحریک عصب‌های حساسی که در این ناحیه قرار دارد را کاهش می‌دهد. در نتیجه ما شاهد کم شدن درد در کتف و مفاصل متصل به آن هستیم.

کتف بندهای طبی دارای انواع مختلفی هستند. انواع کتف بند با توجه به سمتی که کتف آسیب دیده، چند دسته دارند. نکته مهم آن است که برای خرید کتف بندی که مناسب شما باشد، باید آن را براساس طرف آسیب دیده کتف انتخاب کنید. ما در این مقاله اشاره‌ای کوتاه به انواع مختلف کتف‌ بند داشتیم.

کتف بند طبی با تقویت عضلات باعث می‌شود تا به‌صورت متعادل به عضلات شانه و کمر فشار وارد شود. این فشار باعث تقویت عضلات این ناحیه می‌شود. نتیجه‌ای که این تقویت عضلات به همراه دارد، امکان کاهش درد و التیام بیشتر است.همچنین کاهش فشار به منطقه شانه باعث می‌شود تا فشار غیرمتناسب به مفصل شانه وارد نشود. این موضوع در کاهش درد و تنش در شانه تاثیرگذار است.

کتف بند به استحکام مفصل شانه کمک می‌کند. در نتیجه در بهبود وضعیت مفصل و کاهش افتادگی آن موثر است. این پایداری مفصل، باعث بهبود حرکت‌های شانه می‌شود و در تعادل نرمال شانه تاثیر دارد.

تا اینجا فهمیدیم کتف بند، کشی متناسب با شکل کتف است که تولید آن در سایزهای مختلف بوده و کاربرد اصلی آن‌ها تامین حمایت خارجی از کتف است. این وسیله با قرار دادن ستون فقرات در وضعیت درست، باعث جلوگیری از خمیدگی پشت کمر می‌شود. 

همچنین کتف بند طبی حجم تنفس و نگهداری آن را در حالت درست و مناسب افزایش می‌دهد. طراحی این وسیله به نحوی است که باعث کاهش التهابات عضلات، افزایش دامنه حرکتی مفصل شانه و کاهش صدمات وارده بر تاندون ها و عضلات می‌شود.

اگر ورزشکار هستید احتمال آسیب‌دیدگی زانو و کتف شما بالاست. به همین خاطر خرید کتف بند همچون خرید زانوبند مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهیم. ما در این مقاله تلاش داشتیم تا با معرفی انواع کتف بند انتخاب و خرید را برای شما عزیزان آسان‌تر کنیم.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *