عمومی

نقد و بررسی دستگاه تصفیه هوا ایزی لایف

نقد و بررسی دستگاه تصفیه هوا ایزی لایف

دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف یکی از جدیدترین محصولات تصفیه هوای موجود در بازار است که با کیفیت بالای ساختی که در تولید این محصول لحاظ شده است آنها را به یکی از بهترین انتخاب های مشتریان تبدیل کرده است. دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف در 3 مدل تولید شده اند که می توانند برای اتاق هایی  تا 250 متر مربع مورد استفاده قرار بگیرد. محصولات ایزی لایف از چندین مرحله فیلتراسیون برای حذف آلاینده های موجود در هوا استفاده می کنند.

انواع محصولات تصفیه هوای ایزی لایف

دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف در 3 مدل تولید شده اند که هر یک با توجه به نیاز شما می تواند از 12 متر تا 250 مترمربع را پوشش دهد. استفاده از انبوهی از امکانات در این محصولات باعث شده تا به یکی از پرفروشترین محصولات بازار تبدیل شوند. 3 محصول ایزی لایف دارای امکانات مختلفی هستند که هر یک از چندین مرحله فیلتراسیون و امکانات حفاظتی و کنترلی در ساختار خود بهره می برند که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

ایزی لایف XT C06

ایزی لایف با تولید تصفیه هوای ایزی لایف XTC06  اتاق های با متراژ متوسط را هدف قرار داده است. این محصول برای اتاق هایی تا متراژ 45 مترمربع کاملا مناسب است. این محصول از یک فن قدرتمند در ساختار خود بهره می برد که به شما این امکان را می هد تا بتوانید از 3 سرعت مختلف برای پاکسازی هوا استفاده کنید.

وجود مراحل مختلف فیلتراسیون باعث شده تا تمام ذرات معلق در هوا جذب کرده و هوایی پاک را به محیط تحویل دهد. استفاده از یک پیش فیلتر در مرحله اول باعث جذب ذرات معلق درشت هوا می شود. سپس وجود فیلترهای هپا و کربن فعال باعث حذف میکروب ها و مواد آلرژی زا خواهد شد. همچنین این فیلترها به راحتی بوی نامطبوع را از محیط خانه پاک می کنند.

ترکیب تمام این فیلترها با هم و وجود یک فن قدرتمند باعث شده تا هوای اتاق به راحتی و با سرعت پاکسازی شود. برای کنترل دستگاه یک سنسور تشخیص آلودگی در ساختار دستگاه تعبیه شده است که بدون نیاز به دخالت کاربر می تواند در زمان تشخیص آلودگی به سرعت روشن شده و بعد از پاکسازی هوا دوباره خاموش شود. این قابلیت باعث بهینه شدن مصرف انرژی خواهد شد و کاربر به راحتی می تواند به انجام کارهای روزانه خود بپردازد و در طول شب نیز می توانید به راحتی بخوابید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کتف بند

قابلیت دیگری که در این دستگاه تعبیه شده است نمایش کیفیت هوای محیط است. با نشانگر موجود در تصفیه هوای ایزی لایف XTC06 می توانید در هر لحظه از کیفیت هوای محیط اطلاع پیدا کنید. پنل کاربری این دستگاه از نوع لمسی است که کابر به راحتی می تواند با دستگاه تعامل داشته باشد.

برای جلوگیری از دستکاری این محصول توسط کودکان یک قفل کودک در ساختار آن تعبیه شده است که به راحتی و بدون دغدغه می توانید دستگاه را در دسترس کودک قرار دهید. فیلترهای دستگاه های تصفیه هوا باید بعد از مدت مشخصی تعویض شوند. وجود نشانگر تعویض فیلتر در این دستگاه باعث شده تا به راحتی بتوانید در زمان نیاز فیلتر را تعویض نمایید.

تصفیه هوای ایزی لایف Xt C06

تصفیه هوای ایزی لایف Xt C06

ایزی لایف XT KJ070A

دستگاه های تصفیه هوا را می توان در اتاق خواب نیز استفاده کرد. اما باید در نظر داشت که نمی توان از یک دستگاه تصفیه های بزرگ برای فضای کوچک استفاده کرد. ایزی لایف XT KJ070A محصولی است که در ابعاد کوچک و کم جا طراحی شده است و برای فضایی تا 12 متر مربع کاملا ایده آل است.

این دستگاه تصفیه هوا از 3 مرحله فیلتراسیون بریا پاکسازی هوای محیط استفاده می کند. قابلیت خودکار که در این دستگاه تعبیه شده است می تواند به شما در کاربری راحت و بدون دخالت مستقیم کمک کند. نشانگر میزان آالینده ای موجود در هوا، سنسور تعویض فیلتر، فن 3 سرعته و قفل کودک و خاموشی خودکار و … همگی از دیگر امکاناتی است که با خرید این تصفیه هوا به آن دسترسی خواهید داشت.

تصفیه هوای ایزی لایف Xt Kj070A

تصفیه هوای ایزی لایف Xt Kj070A

تصفیه هوای ایزی لایف XT KJ800

دستگاه تصفیه هوای ایزی لایف مدل KJ800  با امکانات فراوانی که در طراحی آن لحاظ شده است به عنوان قدرتمند ترین محصول ایزلایف شناخته می شود. این محصول از 5 مرحله فیلتراسیون قدرتمند بهره می برد که تمامی آلاینده های موجود در هوا را و ذرات آلودگی تا کمتر از 2.5 میکرن را به طور کامل نابود می کند. نابودی بو و مواد آلرژی زا و گازهای سمی از دیگر قابلیت های این محصول است. فن قدرتمندی که در این تصفیه هوا به کار رفته این امکان را برای آن فراهم کرده است تا بتواند هوای فضایی به متراژ 250  مترمربع را به راحتی و با سرعت تصفیه کند و هوای پاک را تحویل محیط دهد.

در این تصفیه هوا 5 مرحله فیلتراسیون استفاده شده است. فیلتر UV که به عنوان آخرین مرحله تصفیه هوای این محصول است با اشتفاده از اشعه UV تمامی میکرو ارگانیسم ها و آلودگی های باقی مانده را حذف می کند و هوا را کاملا پاک می کند. برای راحتی کاربر و کنترل راحت تر دستگاه برای این محصول یک کنترل از راه دور تعبیه شده است تا به راحتی بتوانید فرامین لازم را به آن بدهید.

یکی دیگر از امکانات این محصول نشانگر تعویض فیلتر است که در زمان مناسب به کاربر برای تعویض فیلتر اخطار می دهد. برای دانستن میزان آلودگی هوا سنسور سنجش کیفیت هوا در تصفیه هوای ایزی لایف تعبیه شده است که کیفیت هوا را برای شما نمایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع گن‌ مردانه و موارد مصرف گن مردانه

سرعت فن در این محصول در 5 حالت مختلف قابلیت تنظیم دارد که توسط کاربر قابل تنظیم است و بر اسا میزان آلایندگی به طور خودکار نیز قابل تغییر است. تصفیه هوای ایزی لایف XT KJ800  علاوه بر موارد فوق امکاناتی مانند حالت خواب ، تایمر خاموشی خودکار و قفل کودک را نیز در خود دارد که همین امکانات محصولی فوق العاده را شما فراهم می کند.

تصفیه هوای ایزی لایف Xt Kj800

تصفیه هوای ایزی لایف Xt Kj800

 انواع فیلتراسیون موجود در دستگاه تصفیه هوای ایزی لایف

محصولات ایزی لایف از فیلترهای مختلفی برای از بین بردن عناصر نامطلوب و آلاینده های موجود در هوا استفاده می کند. ترکیب این فیلترها می تواند باعث از بین بردن 99.2 درصد از آلایندهای موجود در هوا شود. همچنین ساختار فیلتراسیون دستگاه های تصفیه هوا می تواند ذرات تا 2.5 میکرون را از هوا پاک کند.

روش های فیلتراسیون

حذف آلاینده های هوا در تصفیه های هوای ایزی لایف با ترکیب چندین لایه از فیلترهای مختلف انجام می شود که هر یک با توجه به ساختار خود می تواند بخشی از آلاینده ای موجود در هوا را از بین ببرد.

پیش فیلتر

یک پیش فیلتر بخش جدایی ناپذیر تمام دستگاه های تصفیه هوای موجود در بازار است. این اولین مرحله از فیلتراسیون است و اساسا به جذب ذرات بزرگ کمک می کند. آیا وجود پیش فیلترها ارزش دارد؟ مزایای پیش فیلتراسیون فوق العاده است. همانطور که در بالا گفته شد، یک پیش فیلتر در یک سیستم تصفیه هوا می تواند با جذب ذرات بزرگ با حفظ و محافظت از فیلترها و اجزای پایین دست در برابر آسیب و خرابی زود هنگام و در نتیجه عمر و قابلیت اطمینان سیستم را افزایش می دهد.

فیلتر هپا

فیلتر هپا مانند هر فیلتر هوای معمولی که معمولاً در دستگاه های تصفیه هوا وجود دارد نیست. فیلترهای هپا به عنوان فیلترهای مکانیکی چین دار با ضخامت قابل توجهی که دارند برای جذب ذراتبسیار موثر هستند. فیلترهای هپای از الیاف مصنوعی تولید می شوند. آرایش تصادفی و متراکم الیاف در فیلتر HEPA به گرفتن طیف وسیعی از ذرات در اندازه های گوناگون کمک می کند.

یک فیلتر هوای ذرات با راندمان بالا  که با نام فیلتر هپا(HEPA) شناخته می شود می تواند تا 99.9 درصد از ذرات معلق در هوا را که اندازه آن کوچکتر یا بزرگتر از 0.3 میکرون هستند را حذف کند. این ذرات شامل ویروس ها ، باکتری ها و مواد آلرژی زا است.

فیلتر نانو نقره

نانو نقره فناوری است که دهه‌ها در زمینه‌های پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است و فناوری جدیدی نیست. اما از این روش  برای مهار رشد باکتری در صنایع پزشکی استفاده می شود. به بیان ساده، فیلترهای نانو مجموعه ای از قطعات نقره با اندازه میکرو (نانو) است که در یک بسته فشره شده یا پوشش داده شده قرار گرفته است. با وجود کوچک بودن ذرات نانو مورد استفاده در فیلتر نانو، اما از نظر توانایی در کشتن و جلوگیری از رشد باکتری ها و سایر عفونت ها، فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد.

فیلتر کربن فعال

فیلترهای کربن فعال توسط برخی از سازندگان دستگاه های تصفیه هوا برای به دام انداختن ترکیبات آلی فرار، مولکول های  بو و برخی از آلاینده های مهم هوای داخل ساختمان استفاده می شود. از طرف دیگر کربن فعال برای فیلتر کردن ذرات استفاده نمی شود اما گازها و بوها را به خوبی حذف می کند. فیلترهای کربن فعال در تصفیه کننده های هوا با حذف آلاینده های مضر گازی، VOC ها و بوها به بهبود کیفیت هوای داخل خانه کمک فراوانی می کند. وجود این فیلتر در تصفیه کننده هوا منجر ایجاد یک محیط زندگی تمیزتر و سالم تر، به ویژه برای افراد مبتلا به آلرژی یا مشکلات تنفسی می شود.

فیلتر UV

برخی از مدل های دستگاه های تصفیه هوا ایزی لایف از فیلتر  UV  استفاده می کنند که برای استفاده از امواج ماوراء بنفش موج کوتاه (نور UV-C) برای غیرفعال کردن پاتوژن ها و میکروارگانیسم های موجود در هوا مانند کپک، باکتری و ویروس طراحی شده اند. فیلتر UV در مرحله آخر فیلتراسیون دستگاه تصفیه هوای ایزی لایف قرار دارد که با حذف کامل باقی مانده آلاینده های هوا، هواییی  عاری از هر گونه میکروب و میگروارگانیسم را تحویل محیط می دهد. این فناوری همچنین به عنوان تابش میکروب کش UV یا تصفیه کننده هوا UVGI نیز شناخته می شود.

سایر امکانات

امکانات فراوانی در دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف قرار داده شده است تا کاربر به راحتی بتواند با دستگاه تعامل کند و از آن بیشترین بهره را ببرد. برخی از امکانات موجود در دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف عبارتند از :

  • قفل خودکار
  • نشانگر تعویض فیلتر
  • حالت خواب
  • فن با 5 سرعت
  • فن با 3 سرعت
  • پنل لمسی
  • قفل کودک
  • تایمر خاموشی خودکار
  • نشانگر کیفیت هوا

قیمت محصولات ایزی لایف

بازار محصولات تصفیه هوا از رقابت بالایی برخوردار است. برقراری تعادل بین قیمت و امکانات از مورادی است که یک سازنده خوب باید در تولید محصولات خود در نظر بگیرد. دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف با به کارگیری قطعات با کیفیت محصولی منطبق با اصول استاندارد را ارائه کرده است. در حالی که انبوهی از امکانات برای حفظ سلامت و راحتی کاربر و ایجاد هوای پاک در دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف قرار داده شده است این محصولات از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. قیمت مناسب در کنار امکانات فراوانی خرید این محصولات را برای بسیاری از کاربران جذاب کرده است.

ضمانت خرید محصولات ایزی لایف

اطمینان از خرید با یک ضمانت خوب همراه است. دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف باضمانت 12 ماهه به فروش می رسند. 12 ماه ضمانت به شما این اطمینان را می دهد که در صورت بروز ایراد در دستگاه، بدون پرداخت هزینه و  به راحتی نسبت به تعمیر دستگاه اقدام نمایید.

دسترسی به قطعات یدکی

شاید یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید لوازم برقی باید مد نظر داشت دسترسی به لوزام یدکی و میزان تعمیر پذیری دستگاه است. یکی از لوازم یدکی که برای دستگاه های تصفیه هوا بسیار مهم است فیلتر این محصولات است. به لطف ضریب اطمینان بالای این محصولات در بازار، لوازم یدکی مانند فیلترها و .. به راحتی در بازار یافت می شود و می توانید با قیمت مناسب در هر زمانی به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

حرف آخر

دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف با در نظر گرفتن قیمت و امکاناتی که در طراحی آنها لحاظ شده است محصولاتی کاملا مقرون به صرفه و به شدت با کیفیت هستند. مجموعه امکاناتی که برای محصولاتی ایزی لایف در نظر گرفته شده است می تواند نیاز هر کسی را با اندازه مختلف اتاق برآورده کند. کاربری راحت و امکان استفاده از دستگاه های تصفیه هوای ایزی لایف دیگر مزیت این محصولات است که هر کاربری را تشویق به خرید این محصولات می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *