عمومی

با ۷ مدل از انواع گن طبی آشنا شوید

با ۷ مدل از انواع گن طبی آشنا شوید

در اغلب شرایط برای خلاصی از وزن اضافی و ناهنجاری هایی بصری که در بدن ما وجود دارد استفاده از روش های درمانی تهاجمی ( جراحی پلاستیک ) توسط پزشکان پیشنهاد می شود. حتی برخی از افراد برای دستیابی به نتایج سریع تر، از روش های جراحی استفاده می کنند. پس از جراحی پلاستیک، همواره عوارض جانبی مانند تورم، عفونت، تجمع مایعات و کبودی وجود داشته و یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای محافظت از خود در برابر این عوارض استفاده از گن های طبی بعد از جراحی است.

در این مقاله سعی میکنیم تا حد امکان انواع گن های بعد از جراحی را معرفی کنیم. اما قبل از آشنایی با این محصولات کمی با گن و ساختار آن اشنا خواهیم شد.

در  ابتدا باید بدانیم گن طبی چیست؟

گن های طبی بخش مهمی از مراقبت‌های پس از جراحی هستند، زیرا به تسریع گردش خون کمک می‌کنند. خرید گن طبی تجمع مایعات مضر در طول دوره بهبودی جلوگیری می کند. استفاده از گن های طبی بعد از جراحی سرعت روند بهبودی را افزایش می دهد و باعث می شود محل جراحی تا حد ممکن صاف و بدون ناهنجاری شود.

چرا بعد از جراحی پلاستیک باید از گن های طبی بعد از جراحی استفاده شود؟

گن های طبی بعد از جراحی در ساختار خود از پارچه های کشسانی و مواد سخت بهره می برد که برای کمک به روند بهبودی، کاهش خطر عفونت، جای زخم و تورم مورد استفده قرار می گیرد و  با تسریع روند درمان به فرم دهی عضو جراحی شده کمک می کند. همچنین از عضلات محل جراحی که ضعیف شده اند نیز محافظت می کند.

بعد از عمل جراحی کوچکترین سرفه  یا حرکت ناگهانیمی تواند منجر به از بین رفتن بخیه ها و تاندون هایی شود که در طی جراحی تغییر کرده اند.

کنترل این حرکت ناگهانی برای داشتن یک بهبودی موفق بسیار مهم است. عدم استفاده و یا استفاده صحیح از گن های لاغری می تواند منجر به تأخیر در بهبودی شود و برخی موارد نیز باعث عوارض طولانی مدت شود.

ابتدا با برخی از روش های مرسوم در جراحی های زیبایی لاغری آشنا خواهیم شد.

 جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک که در اصطلاح پزشکی زیبایی به پیکر تراشی معروف است، به عنوان یک عمل غیرتهاجمی برای برداشتن چربی اضافه شناخته می شود و برای برداشتن چربی‌های موضعی در حد کم مناسب است. تغییر فرم و سایز در یک نقطه خاص در عمل لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن هدف اصلی است. در این روش چربی‌های اضافی از بدن خارج  می شوند و سوزانده نمی‌شوند.

بعد از عمل لیپوماتیک، با تخلیه بافت چربی زیر پوست، پوست شل شده و دچار افتادگی می‌شود. برای برگشت پوست به حالت اولیه و فرم دهی به آن باید از گن طبی بعد از جراحی استفاده کرد تا پوست صاف شده و چروک نشود.

عمل لیپوماتیک تاثیر فراوانی در تغییر فرم و رسیدن به اندام مورد علاقه دارد و در نواحی مختلف بدن قابل اجراست و بسته به محل جراحی گن مورد نیاز متغییر است. معمولا جراحی هایی که برای لاغری و فرم دهی به بدن انجام می شود شامل : لیپوماتیک ران، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک بازو و لیپوماتیک شکم و پهلو است.

جراحی لیپولیز

جراحی لیپولیز یک روش سرپایی و بدون خطر استکه برای از بین بردن چربی ها به خصوص چربی های اطراف شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد. با این عمل عمل بیمار به سرعت به وزن و فرم دلخواه خود خواهد رسید. اما نکته ای که در این عمل اهمیت دارد استفاده از گن طبی بعد از جراحی مناسب است، که با ایجاد فشار مناسب در ناحیه جراحی مانع از تجمع مایع در محل و برگشت چربی می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند. در ادامه با برخی از گن های مورد استفاده بعد از این عمل آشنا خواهیم شد:

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی از جراحی است که برای برداشتن حجم بالایی از چربی استفاده می شودکه با حذف این چربی ها فرد می تواند وزن خود را تا حد زیادی کم کند و علاوه بر رسیدن به وزن متعادل به فرم اندام دلخواه خود نیز نزدیک شود. با انجام عمل لیپوساکشن حجم زیادی از چربی از بدن خارج  می شود که باعث ایجاد فضای خالی زیادی در زیر پوست می شود. بعد از عمل لیپوساکشنحتما باید با استفاده از گن طبی بعد از جراحی مناسب فشار را در محل جراحی ایجاد کرد تا از تجمع مجدد چربی در زیر پوست جلوگیری کرده و مایعات اضافی که بعد از عمل در زیر پوست ایجاد می شود از محل شکاف ها تخلیه شود. همچنین مانع از افتادگی پوست شده و به فرم دهی بدن کمک می کند. در این جراحی فرد باید به مدت 8 تا 10 هفته به صورت شبانه روزی گن را بر تن داشته باشند.

بیشتر بخوانید: ۱۳ مدل از بهترین مسواک های اورال بی + مشخصات و ویژگی ها

جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاسیتی نوعی از جراحی زیبایی است که اختصاصا برای از بین بردن چربی های شکم مورد استفاده قرار می گیرد. با این روش فرد می تواند بعد از عمل و با رعایت نکات پزشکی شکمی کاملا صاف و تخت داشته باشد. گن طبی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی  برای حذف چروک های پوست بعد از جراحی و جلوگیری تجمع مجدد چربی ها و فرم دهی به شکم کاملا ضروری است و باید به مدت 4 تا 6 هفته به صورت شبانه روزی پوشیده شود تا به اندامی طبیعی و بدون نقص دست یابید.

گن های بعد از جراحی استفاده گسترده ای به ویژه بین بانوان دارند. در ادامه برخی از مدل های گن و کاربرد آنها آشنا خواهیم شد.

گن شکم و پهلو

یکی از پرکاربردترین گن های طبی بعد از جراحی و لاغری، گن های شکم و پهلو هستند. چاقی شکمی و پهلوها تاثیر فراوانی در زیبایی فرد دارد و حتی با رژیم های سخت و ورزش نیز مدت زمان طولانی نیاز است تا چربی های جمع شده در شکم و پهلو از بین برود. گن های طبی بعد از جراحی و شکم در مدل های گوناگونی تولید می شوند که بسته به نوع جراحی و تشخیص پزشک به بیمار توصیه می شود. برخی از مدل های مورد استفاده در جراحی شکم و پهلو می توان به گن طبی ساعت شنی آنچری،گن زنانه زیر سینه شورتی آرافیکس، گن لاغری شکم و پهلو لیپوتکس اشاره کرد.

هر کدام از گن های معرفی شده دارای مزیت های فراوانی است که بسته به نیاز و تجویز پزشک به بیمار توصیه می شود. با استفاده درست از این گن ها در طول درمان می توان از شل شدن پوست جلوگیری کرده و به لاغری و فرم دهی و زیبایی شکم و پهلو کمک کرد. با ساتفاده از این گن ها  می توان سرعت گردش خون و کلاژن سازی را افزایش داد که به بهبود سریع تر زخم کمک کرده و پوست صاف و زیبا خواهد شد.

گن لاغری شکم پهلو لیپوتکس Af02

گن بعد از جراحی ترانسفر

در عمل جراحی ترانسفر چربی های اضافی از بخش از بدن خارج شده و همین چربی ها برای فرم دهی به نقاط دیگری از بدن تزریق می شوند. گن تراسفر نوعی وسیله پوششی است که برای دوران بعد از این عکل طراحی شده است که تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان تورم و درد ناشی از جراحی دارد و سبب فرم دهی و زیبایی نواحی جراحی شده می شود.

گن های ترانسفر نیز دارای انواع گوناگونی است که می توان برخی مدل های زیر را نام برد:

  • گن لاغری ترانسفر زیر زانو لیپوتکس
  • گن زنانه زیر سینه تا ساق پا
  • گن زنانه زیر سینه تا بالای زانو
گن پهلو ترانسفر ( باز ) بالای زانو لیپوتکس Hi01

گن پهلو ترانسفر ( باز ) بالای زانو لیپوتکس Hi01

گن تزریق باسن

افزایش سن یا رژیم های غذایی نامناسب سبب می شود که ششخص دچار افتادگی و شل شدن پوست در برخی نقاط مانند باسن شود. همچنین در برخی افراد عضلات باسن بسیار کوچک است که همین موضوع در هنگام پوشیدن لباس مجلسی و تنگ بدن فرم نامناسبی به خود بگیرد.

تزریق ژل یا چربی به باسن یکی از روش هایی است که برای فرم دهی به باسن استفاده می شود. با این روش باسن بزرگ تر و خوش فرم تر خواهد شد. بعد از تزریق ژل یا چربی نیاز است تا برای حفظ شکل و فرم مناسب از گن های طبی استفاده شود. استفاده مداوم از گن تزریق باشن می تواند دوران نقاهت را کوتاه تر کند و فعالیت های روزانه را آسان تر نماید.

شکم بند لاغری

گن های لاغری شکم و پهلو به طور ویژه برای ایجاد فشار بر نواحی میان تنه تا زیر سینه طراحی شده اند تا با ایجاد فشار مناسب به جمع شدن شکم و پهلو و ایجاد فرم مناسب آن کمک کنند. علاوه برگن های بعد از جراحی، برخی از مدل ها بدون نیاز به جراحی مورد استفاده قرار می گیرند که با جمع کردن شکم و پهلو در گذر زمان به فرم گرفتن و کوچک شدن شکم کمک می کنند. برخی از مدل های شکم بند دارای قابلیت ویبره و گرما هستند که علاوه بر ایجاد فشار با تولید لرزش و گرما سرعت از بین بدن چربی را افزایش می دهند.

گن طبی ساعت شنی آنچری ، شکم بند لاغری، کمربند لاغری بیورر برخی از مدل هایی است که برای از بین بردن چربی های شکمی و فرم دهی به شکم و پهلو استفاده می شود.

گن لاغری ساعت شنی آن چری 6 قزن,تناسب, تعریق آن چری 6 قزن

گن غبغب

در جراحی غبغب چربی اضافی که در زیر فک و در بخش غبغب جمع شده توسط پزشک خارج می شود که باعث افتادگی پوست می شود. برای جمع شدن و فرم گیری پوست و ایجاد ظاهر زیبا از گن طبی بعد از جراحی غبغب استفاده می شود. گن غبغب یکی از پر کاربردترین گن های مورد استفاده بانوان بعد از عمل جراحی زیبایی است. با استفاده از این گن علاوه برکاهش دوران نقاهت، از تجمع مایعات و بازگشت چربی به زیر پوست و بروز عفونت نیز جلوگیری می شود. گن های غبغب در مدل های گوناگونی تولید می شوند که می توان به گن غبغب لیپوتکس گوش باز وگن غبغب لیپوتکس گوش بسته اشاره کرد.

جراحی,ژینکوماستی

گن بازو و گن ران

بازو و ران اعضایی از بدن ما هستندکه همواره در معرض دید هستند و تناسب آن ها تاثیر فراوانی بر زیبایی فرد دارد. پیراهن و شلوار که هر روز به تن می کنیم با وجود بازو و ران چاق شکل ناخوشایندی خواهند داشت و به شدت بر زیبایی و ظاهر ما تاثیر گذار است. بسیاری از افراد چندان صبور نیستند یا به دلایلی پزشکی برای خلاصی از چربی ها و شکل ناخوشایند بازو و ران خود نیاز به جراحی دارند. بعد از جراحی به دلیل خارج شدن انبوهی از چربی و خالی شدن فضای زیر پوست، پوست دچار افتادگی خواهد شد و علاوه بر شکل ظاهری نامناسب می تواند سبب بروز عفونت یا تجمع مایعات و کبودی شود. بعد از جراحی زیبایی ران و بازو، پزشکان استفاده از گن طبی بعد از جراحی را برای جلوگیری از تجمع مایعات و عفونت و تسریع در روند بهبودی و ایجاد فرم ظاهری زیبا توصیه می کنند. برخی از مدل های گن بازو و ران که بعد از جراحی مورد استافده قرار می گیرند عبارتند از: گن زنانه زیر سینه تا بالای زانو ارافیکس، گن زنانه زیر سینه تا ساق پا، گن لاغری بازو لیپوتکس، بازوبند وکرست از جلو لیپوتکس و ..

بازوبند و کرست از جلو لیپوتکس Ar03,گن لاغری لیپو شکم پهلو لیپوتکس مدل Bf01

گن سینه و سوتین جراحی

بعد از جراحی مامو پلاستی یا لیفت سینه برای کمک به حفظ زیبایی سینه و ایجاد فرم مناسب، شخص باید برای مدتی باید از یک سوتین بعد از جراحی استفاده کند. گن بعد از جراحی سینه با ایجاد فشار بر روی سینه از افتادگی سینه جلوگیری می کند و با افزایش گردش خون سرعت بهبود زخم ها را افزایش می دهد. بستن سوتین جراحی مدت مشخصی بعد از جراحی زیبایی و فرم مناسب سینه را برای بانوان کاملا تضمین می کند. برخی از مدل های سوتین و گن سینه بهد از جراحی عبارتند از : سوتین جراحی ماموپلاستی لیپوتکس، باند جراحی سینه مردانه لیپوتکس، باند جراحی سینه زنانه لیپوتکس، سوتین جراحی لیپوتکس و مدل های فراوان دیگری که بسته به نوع جراحی توسط پزشک معالج پیشنهاد می شود.

سوتین جراحی لیپوتکس Cf01

سوتین جراحی لیپوتکس Cf01

حرف آخر

پزشکان به طور کلی گن های بعد از جراحی را با فشار کم تا متوسط، از 17 تا 20 میلی متر جیوه توصیه می کنند. اگر سطح فشار بیش از حد بالا باشد، جریان خون را محدود می کنند و عوارض بالقوه ای ایجاد می کند. اگر فشار خیلی کم باشد، اساساً استفاده از گن بی اثر است و هیچ مزیتی نخواهد داشت. باید در نظر داشت استفاده از گن های طبی بعد از جراحی به کاهش تورم و بهبود زخم ها و کاهش کبودی و کاهش عفونت کمک فراوانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *