بهداشت دهان و دندان

بهترین مسواک برقی برای لثه های حساس

بهترین مسواک برقی برای لثه های حساس

حفظ سلامت عمومی بدن برای داشتن دندان‌ها و لثه‌های سالم، ضروری است. یکی از تاثیرگذارترین کارها‌ برای مراقبت از سلامت دندان‌ها و لثه‌ها مسواک زدن منظم است؛ به شرط آنکه مسواک خوبی داشته باشید. به همین خاطر، پیش از هر چیز، باید جدیدترین مسواک برقی و در کنارش دستگاه واترجت را تهیه کنید. 

طی سالیان اخیر، باتوجه به تمیزکنندگی موثرتر مسواک‌های برقی در مقایسه با مسواک‌های دستی، این نوع مسواک‌ها پرطرفدار شدند. قیمت مسواک برقی باتوجه به کارایی آن جهت تمیز کردن تمام سطوح دندان و کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه بسیار موثر است.

قطعا شما نیز با درد دندان مواجه شده‌اید. اما بعد از بررسی‌های دندانپزشک دلیل آن نه خرابی در دندان، بلکه درد به خاطر زخم، التهاب، ورم، آفت و… در لثه بوده است. این موارد را افرادی که لثه‌های حساس دارند تجربه می‌کنند.

سریع مسواک زدن در کنار اشتباهاتی که احتمالا زمان کشیدن نخ دندان روی می‌دهد، در حساس شدن لثه‌ها تاثیرگذار هستند. هنگامیکه با شدت زیاد و به تندی برس مسواک را روی لثه می‌زنید و به هنگام کشیدن نخ دندان، نخ به خط لثه‌ی شما برخورد می‌کند، همه می‌تواند در حساس و تحریک شدن لثه نقش داشته باشد.

همچنین استفاده از خمیردندان در کنار مسواک بی کیفیت نیز عاملیست در جهت حساس شدن لثه‌های شما. توجه کنید که اشتباه مسواک زدن و تمیز نکردن خط لثه برای لثه‌های حساس تاثیرات منفی دارد. پس خرید یک دستگاه واترجت در کنار جدیدترین مسواک برقی می‌تواند سلامت لثه و دندان‌های شما را تضمین کند.

در این مقاله، ما می‌خواهیم به جدیدترین مسواک برقی برای لثه‌های حساس بپردازیم. هنگام خرید جدیدترین مسواک برقی باید به عوامل مختلفی نظیر نوع حرکت، نظرات کاربران، ویژگی‌ها، قیمت مسواک برقی توجه کرد.

انواع مسواک برقی

انواع متنوع مسواک‌های برقی باتوجه به نوع حرکت، ویژگی‌ها و قیمت عرضه می‌شوند.

بر اساس نوع حرکت

 • مسواک برقی چرخشی: این نوع مسواک سری چرخشی دارد که دندان‌ها را تمیز می‌کند.
 • مسواک برقی لرزشی: این نوع مسواک یک سر لرزشی جهت تمیز کردن دندان‌ها دارد.
 • مسواک برقی چرخشی لرزشی: این نوع مسواک ترکیبی است از حرکت چرخشی و لرزشی که دندادن‌ها را تمیز می‌کند.

بر اساس ویژگی ها

 • تایمر: با تنظیم تایمر می‌توانید به‌صورت کامل تا دو دقیقه کامل مسواک بزنید. این زمان را دندانپزشکان برای مسواک زدن توصیه می‌کنند. 
 • سنسور فشار: چنانچه بیش از اندازه به دندان هایتان فشار آورید، سنسور فشار به شما هشدار خواهد داد.
 • امکان تعویض سری: سری‌های مسواک را باید منظم تعویض کنید. این قابلیت تعویض به کاربر، تمیز‌کنندگی موثری را می‌دهد.
 • امکان اتصال به برنامه تلفن همراه: بعضی از مسواک‌ها به برنامه‌های تلفن همراه متصل می‌شوند. این برنامه‌ها کمک می‌کند تا بهداشت دهان و دندان خودتان را تخصصی‌تر پیگیری کنید. 

انتخاب یک مسواک برقی مناسب 

هنگام انتخاب جدیدترین مسواک برقی عوامل نظیر نوع حرکت، ویژگی‌ها و قیمت مسواک برقی را در نظر داشته باشید.

 • نوع حرکت: نوع حرکتی که مسواک برقی دارد را باتوجه به نیازهای خودتان انتخاب کنید. چنانچه دندان‌های شما حساس است، یک مسواک برقی لرزشی می‌تواند برای شما مناسب باشد.
 • ویژگی‌ها: ویژگی‌هایی که اولویت شما هستند را در نظر بگیرید. به عبارتی، چنانچه مسواک برقی می‌خواهید که به شما کمک کند تا برنامه سلامت دهان و دندانتان را تخصصی پیگیری کنید، پس مدلی با امکان اتصال به برنامه تلفن همراه مناسب شماست.
 • قیمت: به بودجه خود توجه کنید. قیمت مسواک برقی طیف گسترده‌ و متنوعی دارد.

بهترین مارک مسواک برقی 

پیش از هر چیز برای تعیین بهترین مارک مسواک برقی، باید به نیازها و هزینه‌ای که می‌خواهید داشته باشید، توجه کنید. در این میان، مارک‌های خوب مسواک برقی از لحاظ کیفیت بالا عبارتند از: 

 • اورال-بی (Oral-B) 
 •  فیلیپس (Philips)

اورال-بی از جمله برندهای محبوب مسواک برقی در جهان محسوب می‌شود. این شرکت دارای طیف متنوعی از مدل‌هاست؛ از مدل‌های پایه تا مدل‌های پیشرفته که ویژگی منحصربه‌فردی دارد.

فیلیپس یکی دیگر از برندهایی است که برای خرید مسواک برقی پیشنهاد می‌شود. این شرکت جهت تمیز کردن دندان‌ها، از فناوری سونیک بهره می‌برد.

با تمام توضیحات بالا باید بدانید، خرید مسواک برقی که برای شما مناسب باشد، به عواملی نظیر نیازهای شخصی، بودجه، و ویژگی‌های خاصی که مدنظرتان است، بستگی دارد. این مهم اهمیت دارد که مسواک برقی که می‌خرید برای شما کارایی مطلوب و راحتی کافی در استفاده داشته باشد.  

بهترین مسواک برقی برای لثه های حساس

برای لثه‌های حساس، مسواک برقی مناسب است که حرکت لرزشی داشته باشد. حرکت لرزشی در مقایسه با حرکت چرخشی ملایمتر بوده و کمتر لثه‌ها را تحریک می‌کند.

سایر عواملی که برای انتخاب مسواک برقی متناسب لثه‌های حساس باید در نظر بگیرید، عبارتند از:

 • قدرت: مسواکی که قدرت کمتری دارد، ملایم تر است و برای استفاده افراد با لثه‌های حساس پیشنهاد می‌شود.
 • حالت های مسواک زدن: حالت‌های نرم و ملایم برای مسواک زدن در افراد با لثه‌های حساس مناسب است.
 • سنسور فشار: در صورت وارد کردن فشار زیاد، سنسور فشار به شما هشدار لازم را می‌دهد.

جمع‌بندی

در پایان مقاله ‌می‌توانیم نتیجه بگیریم مسواک‌های برقی برای بهبود بهداشت دهان و دندان ابزاری مفید هستند. با استفاده از جدیدترین مسواک برقی تمام سطوح دندان‌ها را تمیز می‌کنید و از پوسیدگی دندان و بیماری لثه جلوگیری به‌عمل می‌آورید.

عواملی نظیر مصرف خوراکی‌های فرآوری شده، اسیدی و بسیار ترش، میکروب‌ها، رشد دندان در جای نادرستش، آفت‌ها و… باعث حساس شدن لثه‌های شما می‌شوند. همانطور که هر شخصی ویژگی‌های ژنتیکی منحصربه‌فرد خودش را دارد، می‌تواند به صورت ژنتیکی نیز لثه‌های حساس داشته باشد. 

درد در لثه‌های حساس حتی زمان جویدن، حرف زدن و تغییر دمای محیط نیز وجود دارد. به همین خاطر، برای نگه‌داری و حفظ سلامت دندان و لثه‌ها باید دقت کافی را داشته باشید. با خرید جدیدترین مسواک برقی و دستگاه واترجت درد و حساسیت را در لثه‌های‌تان به حداقل برسانید.

برای مراقبت حداکثری از لثه‌های لازم است تا در کنار انتخاب جدیدترین مسواک برقی، به سایر موارد نیز توجه کنید. شما باید از خمیردندانی استفاده کنید که دارای درصد مواد شیمیایی بسیار پایینی باشد. بعضی از خمیر دندان‌ها دارای سفیدکنندگی و درصد مواد شیمیایی بالایی هستند که برای حساسیت لثه‌ها ضرر دارد. حتما به هنگام خرید مسواک برقی به نوع و مارک خمیردندان نیز توجه کنید.

در واقع اینکه قیمت مسواک برقی بالا باشد پس کیفیت عالی نیز دارد، درست نیست. در کنار داشتن جدیدترین مسواک برقی برای لثه های حساس، باید تکنیک‌های مسواک زدن را هم بلد باشید. یکی از چالش‌هایی که افراد بی‌حوصله با آن مواجه می‌شوند، آن است که سریع مسواک می‌زنند تا به کارشان برسند.

سریع مسواک زدن نه تنها به لثه‌ها فشار وارد می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا دندان‌ها خوب تمیز نشده و آثار جرم روی آن‌ها باقی بماند. با گذشت زمان شاهد پوسیدگی دندان، التهاب لثه و حساسیت لثه‌ها می‌شویم. پس در کنار توجه به قیمت مسواک برقی سعی کنید از خمیردندان مناسب استفاده کنید و با رعایت تکنیک‌های درست مسواک زدن از دندان‌های خودتان مراقبت کنید.

متا دیسکریپشن: برای خرید جدیدترین مسواک برقی در کنار توجه به قیمت مسواک برقی به عوامل مهم دیگری نظیر نوع حرکت و ویژگی‌های این ابزار الکتریکی توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *